RESCHBACH


Na začátku v Bierhutte

Až budete na Šumavě a nakrknou Vás stupidním uvažováním retardovaný ochránci mocenských zájmů NPŠ, zkuste vyrazit za čáru a stačí opravdu jen kousíček! Tak třeba do Železné Rudy a tamtudy do Němec.

O Reshbachu hovoří kilometráž Vojty Jančara, že máte prolézt tunelem ve skále od fabriky na karbid ve Freyung do soutěsky a prohlédnout si jí po stezce vedoucí podél říčky. To je skutečně pravda. Jó a taky to udělejte než začnete odvazovat.

Začít na Reschbachu lze několika způsoby. Třeba ze vsi Bierhutte, tak jako jsme to udělali my. Po začátku pofrčíte potokem zapadaným lesním dřevitým svinstvem asi čtyři kiláky, pak přijde soutěska dlouhá několik set metrů, obtížnosti tak WW IV. Na jaře 06 bohužel zapadaná na několika místech stromy. Pak přitéká zleva Saussbach, takže potok zmohutní na říčku. Po 1,5 km přicházejí první těžší peřeje a rychle na to přírodní stupeň výšky asi 2m s blbým vývařištěm (a to opravdu moc dobře vím o čem píšu :-)))
Následující 2 km vás čeká soustavný přísun vypečených kudrlinek minimálně WW III+, spíš IV. Máte-li bezproblémově zvládnutou a líbí se vám Kamenice, budete hýkat nadšením. Na konci u fabriky je vysokej oblej a jak Vojta Jančar píše, bez problémů sjízdnej jez.