MITTERWEISENBACH - Rakousko

Taková malá Rakouská perlička. MitterweisenBach, dál jen MWB, je levostranným přítokem Traunu pod Bad Ischlem. Při jízdě po silnici podél potoka zjistíte stav vody. Pod mostem silnice přes MWB je vodočet s šipkou. Bude-li vody málo nezoufejte a jeďte se podívat na soutěsku MWB. Ta je za kaplí nad parkovištěm, asi 5 km nad ústím do Traunu. Soutěska bývá sjízdná i když voda na spodní úsek nestačí.
Na soutěsku se nasedá nad kaplí pod mostem přítoku, dosti pracně po skále a pak sešoupnutím. Námaha ale opravdu stojí za to ! Před nástupním místem je skok na přítoku, ale ten by vyžadoval vody víc, ale pak by zas byl moc hustej. Každopádně místní práskači ho zřejmě dávaj. V soutěsce následují tři skoky. První je dvoumetrovej čistej kolmáček - pozor na vývar! Druhej je taková cik-cak šoupačka a třetí je třímetrová parabolka po hladké skále.


první skok v soutěsce MWB


Bude-li vody ještě míň zkuste si to aspoň canyoningem! Na skocích jsou fixní lana pro vyšplhání se zpátky a znova a znova až do mrtva.
Bude-li vody naopak víc je nádhernej i "zbytek" MWB. Skalní korejtka a peřejky, no nádhera tak WW II+. Na MWB jsou také dva jezy. První asi 500m pod soutěskou a druhý před ústím do Traunu. Oba jsou dóóst vysoký...